Posiadamy  referencje w wykonywaniu termoizolacji domów pasywnych, gdzie głównym i najważniejszym czynnikiem jest szczelność wykonanej izolacji  oraz dokładność i sumienność  wykonania.

Dom pasywny to obiekt o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię grzewczą, nawet kilkakrotnie niższym niż w standardowych budynkach. Według Instytutu Passivhaus dom pasywny nie powinien zużywać więcej niż 15 kWh energii na 1 m² powierzchni użytkowej, zapewniając przy tym komfort cieplny mieszkańcom. W praktyce oznacza to, że taki dom o powierzchni 100 m² w okresie grzewczym, trwającym w Polsce od października do marca, zużywa ok. 170 m³  gazu i 150 litrów oleju opałowego. W tradycyjnym domu wartości te kształtują się na poziomie 1400 m³ - gaz lub 1200 litrów - olej opałowy - oszczędność jest więc bardzo duża, ponad ośmiokrotna. W domu pasywnym nie instaluje się typowych systemów grzewczych opartych na spalaniu paliw (ropa, gaz), a ewentualne straty ciepła uzupełnia się tak zwanymi pasywnymi źródłami ciepła (domownicy, urządzenia elektryczne, energia słoneczna, ciepło odzyskane z wentylacji). Instalacja wentylacyjna zastosowana w domu pasywnym przyjmuje rolę instalacji grzewczej. Nawiewane powietrze jest w tym przypadku nośnikiem ciepła dostarczanym do prawie wszystkich pomieszczeń. Dzięki temu nie musimy dodatkowo instalować grzejników. 
 
Podsumowując, dom pasywny jest to coraz popularniejszy w Europie standard wznoszenia obiektów budowlanych, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań minimalizujących zużycia energii w trakcie eksploatacji. Doświadczenie pokazało, że zapotrzebowanie na energię w domach pasywnych może być nawet ośmiokrotnie mniejsze, niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm.
Izolacja podstawą domu pasywnegoOcieplenia wykonujemy z użyciem styropianu o grubości od 5cm do 30cm, zaś jako wykończenie stosujemy tynk cienkowarstwowy o uziarnieniu od 1mm do 3mm w pełnej, liczącej 300 kolorów palecie barw niezależnie od rodzaju tynku (mineralny, akrylowy, silikatowy, silikonowy). 
 
Zadowolimy nawet najbardziej wymagających klientów !!!
Zainwestuj w Profesjonalistów !!!
 
Jestesmy pewni, iż nasza  firma TERMOBUD jest godnym polecenia partnerem w 
biznesie i zapraszamy  inwestorów  do współpracy.
Docieplanie to nasza pasja-zadowolenie klienta to nasz cel !!!